Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

22.03.2016 - Katarzyna Staniszewska

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? Organizator wyjazdów narciarskich SnowTrex przyjrzał się dokładniej statystykom i na podstawie niemal 60000 danych dotyczących rezerwacji wyodrębnił najpopularniejsze destynacje dla trzech wspomnianych grup. Wśród niekwestionowanych faworytów pojawiły się austriacka Dolina Ziller oraz Dolina Maurienne i Masyw Belledonne.

Pary najchętniej spędzają urlop w Austrii. © Goodluz – shutterstock.de

We dwójkę do Doliny Ziller

Wynik mówi sam za siebie: większość podróżujących ze SnowTrex spędziła urlop narciarski 2015/2016 w Austrii lub Francji. Dla miłośników urlopu we dwójkę najczęściej wybieranym kierunkiem okazała się Dolina Ziller. „Najbardziej aktywna dolina na świecie” ma wszystkim odwiedzającym wiele do zaoferowania: począwszy od aktywności sportowych, poprzez après-ski i wellness, kończąc na oszałamiającej górskiej panoramie. Znane z nocnego życia i atrakcyjnego terenu narciarskiego Mayrhofen cieszyło się wśród par największą popularnością. Nie mamy tu jednak na myśli wyłącznie par w dosłownym tego słowa znaczeniu, wśród gości nie brakowało bowiem również singli podróżujących we dwójkę lub przyjaciół, którzy zdecydowali się na pokój dwuosobowy z wyżywieniem, zamiast apartamentu. Na czele naszej listy znalazło się także Hippach, korzystnie połączone z terenem narciarskim kolejką Horbergbahn. Miasteczko to należy co prawda do spokojnych, ale w razie ochoty na zabawę można stąd niezwykle szybko dotrzeć do Mayrhofen.

Rodziny i grupy wybierają Francję

Zarówno rodziny, jak i grupy chętnie wybierają francuskie tereny narciarskie jako cel podróży. Przytulna wioska domków typu chalet w Valmeinier w Dolinie Maurienne oraz Chamrousse w Masywie Belledonne przypadły do gustu największej ilości Klientów. Zakwaterowanie w tych niewielkich wioskach jest niezwykle korzystne cenowo, domki są natomiast z reguły położone bezpośrednio na stoku. Dla wielu jest to, obok ceny, jeden z najważniejszych argumentów.

Teren narciarski Galibier Thabor w Valmeinier obejmuje łącznie 150 km tras i ciągnie się przez dwie doliny aż do Valloire. W Chamrousse z kolei do dyspozycji jest 90 km tras na przejrzystym terenie narciarskim, na którym dla rodzin z dziećmi nie zabraknie atrakcji typu funslope czy kinderland. Kolejne zalety: w okolicy ośrodka znajduje się miasto Grenoble, wręcz idealne na jednodniową wycieczkę. W pierwszej trójce najczęściej wybieranych ośrodków znalazło się również Saint Sorlin. Ta malownicza wioska nie tylko urzeka swoją drewnianą architekturą, ale również oferuje dostęp do jednego z największych terenów narciarskich Francji: Les Sybelles z 310 km tras. Region ten został wyróżniony znakiem jakości „Famille plus“, co czyni go niewątpliwie jeszcze atrakcyjniejszym dla rodzin.

Cel podróży dopasowany do budżetu

Podczas urlopu nierzadko pozwalamy sobie na większe wydatki, sam wybór destynacji jest jednak z reguły uzależniony od konkretnego budżetu. Ostatecznie różnice cenowe mogą być bowiem spore, w zależności od tego, czy decydujemy się na urlop we dwójkę w austriackim hotelu, czy też pobyt z grupą znajomych w apartamencie z własnym wyżywieniem we Francji. Statystyki pokazują, iż pary z reguły decydują się na droższy wypoczynek. Podróżujący we dwoje wydają średnio na urlop narciarski z karnetem 510 euro, podczas gdy grupy w wieloosobowych pokojach bez wyżywienia mieszczą się cenowo w granicach 410 euro na osobę. Koszt na osobę w przypadku rodzin wynosi średnio 450 euro, zatem również nieco mniej niż w przypadku par.

Wakacyjny budżet polskich Klientów

Wybór zimowej destynacji w przypadku Klientów z Polski zbliżony jest do europejskich standardów. Pary zdecydowanie preferują austriackie Golling i Mayrhofen, natomiast rodziny i grupy najchętniej wybierają Francję, a konkretnie Chamrousse i Valfréjus. Biorąc pod uwagę średnią europejską, nasi rodacy planują wyjazdy narciarskie z nieco mniejszym budżetem. Pary są przeciętnie gotowe wydać 490 Euro*, natomiast rodziny i grupy odpowiednio 340 Euro* i 320 Euro*.

* tydzień urlopu z karnetem narciarskim

Kontakt w sprawie dalszych informacji i materiału zdjęciowego:

TravelTrex GmbH

Magdalena Kosinski

prasa-pl@traveltrex.com

Tel.: +48 (0) 22 380 39 01

Print Friendly and PDF
  • wtorek, 22. Marzec 2016
  • Autor: Katarzyna Staniszewska
  • Kategorie: Prasa
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...

Ankieta rodzinna 2015: Zillertal Arena najbardziej przyjaznym dla rodzin terenem narciarskim

Teren Zillertal Arena w Austrii został uznany za najbardziej przyjazną dla rodzin ...