10 najlepszych rodzinnych ośrodków narciarskich – Tyrol na prowadzeniu!

12.01.2015 - Magdalena Kosinski

Narciarska oferta dla rodzin z dziećmi to bogata paleta atrakcji – od bezpłatnych karnetów narciarskich, aż po całodniową opiekę nad najmłodszymi. Aby jazda na nartach sprawiała pociechom radość i jednocześnie była bezpieczna, warto zwrócić uwagę na kolorowe place zabaw na śniegu oraz dostosowane dla dzieci wyciągi. Oceniając pod tym kątem, SnowTrex wybrał 10 ośrodków narciarskich odpowiednich dla rodzin z maluchami.

Maskotki Berta i Murmli © Andreas Kirschner – Serfaus-Fiss-Ladis Tirol

1. Serfaus-Fiss-Ladis

Tyrolska karuzela narciarska co roku zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem oferty dla rodzin z dziećmi. Tereny narciarskie wokół Serfaus, Fiss i Ladis doskonale nadają się dla najmłodszych. Dzieci w każdym wieku doskonale będą się bawić korzystając z takich atrakcji jak park zabaw, wioska indiańska, las dinozaurów na stoku, czy tor z przeszkodami, który można pokonywać na sankach.

2. Lodowiec Stubaier Gletscher

BIG Family powyżej miejscowości Neustift to śniegowa kraina z bogatą ofertą dla dzieci w każdym wieku. Główną atrakcją jest BIG Family Ski-Camp na lodowcu Stubaier Gletscher z wydzieloną strefą dla dzieci, wyciągami do ćwiczeń, restauracją dla dzieci oraz zadaszonym placem zabaw przy górnej stacji Gamsgarten.

3. Meiringen-Hasliberg

Karuzela narciarska w Oberlandzie Bereńskim nie bez powodu została odznaczona znakiem jakości „Familien wilkommen” (pol. „Rodziny mile widziane”). Skihäsliland to jeden z największych obszarów narciarskich dla dzieci z płaskimi nartostradami do ćwiczeń i miejscami do zabawy, czarodziejskim dywanem i wioską igloo. Dodatkowo do dyspozycji odwiedzających jest rodzinna restauracja i funpark dla najmłodszych.

4. Zillertal Arena

Maskotka FUNty wita najmłodszych na terenach narciarskich w miejscowościach Zell am Ziller, Gerlos, Krimml i Wald-Königsleiten. Wielki, żółty słoń patronuje terenom narciarskim, które mogą poszczycić się dużymi obszarami dla początkujących oraz przedszkolami. Szczególną atrakcją jest kolejka górska Alpen-Achterbahn Arena Coaster w Zell.

5. Schmittenhöhe Zell am See

Schmitten to góra królująca w Pinzgau. Na specjalnie wydzielonym terenie dla najmłodszych można poznawać tajniki jazdy na nartach ze smokiem Schmidolin, na czarodziejskim dywanie, czy jadąc przez „smoczy tunel”. Starsze dzieci mogą wyszaleć się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Nie brakuje także bezpiecznych wyciągów narciarskich! Atrakcją dla rodzin będzie ogromna funslope. W Zell jest również wiele hoteli, które swoją ofertę kierują specjalnie do rodzin z dziećmi.

6. Hochoetz

Teren narciarski Hochoetz punktuje przede wszystkim przystępnymi cenami w lokalnych bacówkach oraz dzięki dobrze oznakowanym trasom o łącznej długości 41 km. Na najmłodszych czeka obszar do zabaw, wyciągi do ćwiczeń, całodniowa opieka oraz zadaszony plac zabaw. Atrakcje na stoku to funpark oraz tor przeszkód z możliwością poznania dzikich zwierząt.

7. Almenwelt Lofer

Skialm Lofer w salzburskiej dolinie Saalachtal już wielokrotnie został odznaczony jako jeden z najlepiej przystosowanych dla rodzin z dziećmi terenów narciarskich w Austrii. Trasy narciarskie o łącznej długości 46 km są bardzo szerokie. Do dyspozycji najmłodszych są aż 2 tereny do zabaw przy Loferer Almbahn. To zabawa dla dzieci w każdym wieku! Bezpieczeństwo maluchom zapewni m.in. wyciąg Schwarzeck z automatycznym zamykaniem oraz wyłączenie z ruchu kołowego centrum miejscowości. Dzięki rodzinnej karcie na miejscu można skorzystać z wielu zniżek.

8. Arber w Lesie Bawarskim

Teren narciarski przy Großer Arber to klasyk dla rodzin. Teren nie jest zbyt duży, dobrze oznakowany, posiada dużo stoków do ćwiczeń i kusi przystępną ceną. W parku zabaw ArBär-Kinderland na dzieci czeka niedźwiedź – maskotka, a w parku Cross-Park coś dla siebie znajdą również rodzice.

9. Alpe di Siusi

Alpe di Siusi to najlepszy teren narciarski dla rodzin z dziećmi w Tyrolu Południowym. Wyciągi są wyposażone w zabezpieczenia dla najmłodszych, a kilka dużych terenów dla dzieci zaprasza do nauki jazdy na nartach poprzez zabawę. Wróżka Nix udziela dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na stoku i jest znakiem rozpoznawczym terenu. Dodatkowo dla dzieci powstały tam funparki oraz odcinek do jazdy z możliwością pomiaru czasu.

10. Valfréjus

Doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi są tamtejsze obiekty noclegowe położone przy samym stoku. Dzięki dobrej lokalizacji szybko można wrócić do apartamentu na krótką przerwę czy posiłek. W Valfréjus można korzystać z 65 km tras narciarskich. Dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat oferowana jest opieka w klubie Baby-Club. Międzynarodowa szkółka narciarski Mäuse-Club oferuje także zajęcia w języku angielskim. Poza stokiem na rodziny z dziećmi czeka wiele atrakcji, np. lodowisko o powierzchni 450 m², tor saneczkowy o długości 2 km i ze sztucznym oświetleniem.

W celu uzyskania więcej informacji oraz materiałów zdjęciowych, prosimy o kontakt:

TravelTrex GmbH Magdalena Kosinski prasa-pl@traveltrex.com Tel.: +48 22 380 39 01 http://prasa.snowtrex.pl/newsroom/

Print Friendly and PDF
  • poniedziałek, 12. Styczeń 2015
  • Autor: Magdalena Kosinski
  • Kategorie: Prasa
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...