SnowTrex Top 10: Val Thorens oraz Chamrousse to najpopularniejsze ośrodki narciarskie wśród naszych Klientów

24.04.2014 - Magdalena Kosinski

Kolonia, 24 kwietnia 2014 – SnowTrex, największy organizator wyjazdów narciarskich w Niemczech podsumował miniony sezon ZIMA 2013/2014. Z ankiety * przeprowadzonej zarówno wśród swoich niemieckich Klientów jak i na wszystkich dostępnych w swojej ofercie rynkach międzynarodowych oraz ilości rezerwacji wynika, że Austria jest Numerem 1 wśród ulubionych destynacji miłośników sportów zimowych. Analizując ranking SnowTrex Top 10 można przekonać się jednak, że Francja „depcze Austrii po piętach”. Świadczy o tym zajęcie pierwszych trzech miejsc w rankingu dotyczącym najbardziej popularnych miejscowości i terenów narciarskich: na podium znalazło się m.in. Val Thorens (najlepsze opinie) oraz Chamrousse (największa liczba gości).

Na podstawie średnich ocen przyznanych przez Klientów SnowTrex wyłoniono 10 najpopularniejszych miejscowości oraz terenów narciarskich. W dodatkowym rankingu touroperator zestawił miejscowości pod względem liczby gości w poszczególnych ośrodkach narciarskich.

Na możliwych 10 punktów Val Thorens osiągnęło 9,3 i tym samym zyskało miano najbardziej popularnej miejscowości narciarskiej. Ten francuski ośrodek położony jest w samym sercu największego na świecie połączonego terenu narciarskiego Trois Vallées. Przegonił on włoskie Livigno i Ischgl, laureata ankiety après-ski. Obydwie miejscowości osiągnęły średnią ocenę 9,2. Na pozostałych miejscach TOP 10 plasują się Saalbach, Garmisch-Partenkirchen, Mayrhofen w Dolinie Ziller, St. Anton Finkenberg, Hopfgarten położone w SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental oraz francuskie Tignes.

Teren narciarski Val Thorens

Najwięcej gości przyciągnęła francuska miejscowość Chamrousse, w której w 1968 roku odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nie tylko bardzo dobre trasy, ale również dobry stosunek ceny do jakości, przyciągają tam co roku rzesze miłośników zimowego szaleństwa. Wynik ankiety nie powinien dziwić. W końcu tygodniowy pobyt z karnetem w cenie można już nabyć od 426,- zł na osobę. Miejsce 2 i 3 zajęły Mayrhofen i Kaltenbach. Wraz z Fügen, Hippach i Zell am Ziller na miejscach 4, 7 i 10 miejscowości tyrolskie zwyciężyły w rankingu. Na pozostałych miejscach uplasowały się w rankingu SnowTrex TOP 10 francuskie miejscowości tj. SuperDévoluy, Valmeinier, Valfréjus oraz Saint Sorlin.

W międzynarodowych działach SnowTrex, w rankingu TOP 10, na pierwszych ośmiu miejscach znalazły się francuskie miejscowości. Chamrousse z wynikiem 8023 gości wysunęło się na prowadzenie. Druga pod względem popularności miejscowość narciarska, która położona jest w Dolinie Maurienne Valmeinier przyciągnęła 4137 gości. Na pozycji 3 za sprawą 4105 odwiedzających znalazło się Valfréjus. Listę SnowTrex TOP 10 najpopularniejszych miejscowości zimowych uzupełniają Saint Sorlin (3743 gości), SuperDévoluy (3735 gości), La Joue du Loup (2453 gości), Mayrhofen (2369 gości), Val d’Allos (2262 gości), Kaltenbach (1921 gości) oraz zamykające ranking Val Cenis (1916 gości).

Teren narciarski Chamrousse

*Kryterium wziętym do rankingu było uzyskanie co najmniej 100 opinii w przeciągu ostatnich 5 lat. W przypadku remisu, o pozycji w rankingu decydowała rekomendacja danego ośrodka.

TravelTrex GmbH uzyskał w sezonie 2012/13 obrót w wysokości 36,1 miliona euro. Z oferty skorzystało ponad 106 tysięcy osób. W siedzibie TravelTrex w Kolonii jest zatrudnionych ponad 100 pracowników. Dzięki marce SnowTrex firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku europejskim w kategorii organizatorów wyjazdów zimowych, a oferta obejmująca ponad 250 kierunków podróży i 1200 obiektów w niemal wszystkich pasmach górskich Europy oraz w USA stale rośnie. Dzięki stronie internetowej www.snowtrex.pl, jak również obsługiwanej w 15 językach infolinii TravelTrex znany jest w całej Europie. Firma koncentruje się nie tylko na bezpośredniej sprzedaży, ale również na współpracy z ponad 600 portalami internetowymi i biurami podróży, a także Partnerami z branży turystycznej i spoza niej.

W celu uzyskania więcej informacji, materiałów zdjęciowych, artykułów prasowych czy pomocy przy wyszukiwaniu oferty, prosimy o kontakt:

TravelTrex GmbH Magdalena Kosinski m.kosinski@traveltrex.com Tel.: +48 22 380 39 01

Print Friendly and PDF
  • czwartek, 24. Kwiecień 2014
  • Autor: Magdalena Kosinski
  • Kategorie: Prasa
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...