SnowTrex pozyskuje nowych Trexpertów. Rosi Mittermaier, Christian i Felix Neureuther oraz Nicola Thost

12.12.2012 - Magdalena Kosinski

SnowTrex, jeden z największych organizatorów sportów zimowych w Europie, pozyskał do grona swoich ekspertów czterech znanych i utytułowanych sportowców z zakresu narciarstwa i snowboardingu. Rosi Mittermaier, Christian Neureuther, Felix Neureuther oraz Nicola Thost od 01. grudnia 2012 pełnią rolę profesjonalnych doradców, starając się ułatwić Klientom SnowTrex podjęcie wszelkich decyzji, koniecznych do odbycia udanego urlopu zimowego.

Na stronie www.snowtrex.pl odnajdą Państwo nazwiska naszych czterech ekspertów. Rosi Mittermaier i Christian Neureuther doradzają w zakresie urlopu rodzinnego, Felix Neureuther przedstawia szczególnie atrakcyjne tereny narciarskie, z kolei Nicola Thost wymienia najważniejsze kryteria, niezbędne do odbycia udanego wyjazdu snowboardowego. Po kliknięciu na wskazówki ekspertów Klienci zostają przekierowani do ofert hoteli czy terenów narciarskich wybranych i wskazanych przez naszych ekspertów.

Zespół ekspertów SnowTrex

Rosi Mittermaier jest dwukrotną mistrzynią olimpijską, zwyciężczynią Pucharu Świata, w Niemczech wybrana także sportowcem roku 1976. Jej mąż Christian Neureuther był także utytułowanym narciarzem alpejskim, 13-krotnym mistrzem Niemiec, sześciokrotnym zdobywcą Pucharu Świata w slalomie i gigancie. Felix Neureuther, syn Rosi Mittermaier i Christiana Neureuthera był do tej pory dwukrotnym zdobywcą Pucharu Świata i ośmiokrotnym zwycięzcą Niemiec. Oprócz wybitnych narciarzy do zespołu SnowTrex zalicza się także znana snowboardzistka Nicola Tost, pierwsza mistrzyni olimpijska na halfpipe i dwukrotna zwyciężczyni ISF World Pro Tour.

Porady z pierwszej ręki

Czterech ekspertów udziela cennych wskazówek w zakresie różnorodnych zagadnień związanych ze sportami zimowymi. Rosi Mittermaier i Christian Neureuther służą pomocą w szczególności rodzinom przy wyborze odpowiedniego urlopu zimowego. Ze względu na swoje bogate doświadczenie i doskonałą znajomość terenów narciarskich są oni w stanie najlepiej ocenić potrzeby rodzinne. Przy planowaniu urlopu z rodziną decydujący nie jest bowiem tylko wybór odpowiedniego terenu narciarskiego, ale i rodzaj zakwaterowania oraz ogólne koszty związane z wyjazdem. Zatrudniony jako ekspert także dla niemieckiej telewizji ARD Christian Neureuther jest w stanie dobrać nie tylko przyjazne rodzinom ośrodki narciarskie, ale także udzielić cennych wskazówek, jeśli chodzi o spędzenie wolnego czasu poza stokiem.

Jako zdobywca Pucharu Świata Felix Neureuther miał okazję poznać już wiele terenów narciarskich i doskonale wie, czym powinni kierować się narciarze przy wyborze tego odpowiedniego. Idealny teren narciarski to nie tylko liczba kilometrów tras, ale także różnica wysokości, różnorodność interesujących zjazdów, także trasy prowadzące przez las oraz niepowtarzalne widoki na ośnieżone szczyty gór.

Udzielając wskazówek Klientom SnowTrex, Felix Neureuther chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem: „Często zadawane mi jest pytanie, czym wyróżnia się idealny teren narciarski. Tak więc, idealny teren narciarski to dla mnie przede wszystkim różnorodność tras, które powinny być wyzwaniem dla narciarzy. Nie możemy tutaj zapomnieć o odpowiedniej wielkości terenu i różnicy wysokości”. Dla Felixa idealny teren narciarski to niekończące się białe połoniny w monochromatycznych barwach, sprawiające wrażenie krajobrazu księżycowego oraz ciekawe trasy prowadzące przez las. „Wówczas spełnione zostaną wszystkie kryteria na udany tydzień na śniegu. Aczkolwiek przy obecnych możliwościach sztucznego naśnieżania, nawet w ubogą w śnieg zimę jazda na nartach może sprawiać niezłą frajdę ” – twierdzi Felix Neureuther.

Oprócz wybitnych narciarzy do grona ekspertów SnowTrex zalicza się także odnosząca duże sukcesy snowboardzistka Nicola Thost, która jest pierwszą mistrzynią olimpijską na halfpipe, dwukrotną zwyciężczynią ISF World Pro Tour, jak również wielokrotnie wyróżnioną snowboardzistką roku. Nicola chętnie odpowiada na pytania dotyczące najlepszych terenów do uprawiania snowboardingu bez konieczności korzystania z niezbyt komfortowych wyciągów orczykowych. Ponadto świetnie orientuje się w największych i różnorodnych funparkach.

Nicola Thost tak sobie wyobraża najlepszy teren do uprawiania snowboardingu: „Jest wiele terenów narciarskich, które mają coś do zaoferowania także snowboardzistom i miłośnikom freestyle’u jak np. snowpark, halfpipe czy boardercross. Snowparki znajdują się zazwyczaj na uboczu tras narciarskich. Dobry snowpark powinien być zaprojektowany nie tylko według najlepszych konceptów, ale i obsługa snowparku powinna codziennie dbać o doskonałe przygotowanie wszystkich atrakcji, w celu zapewnienia maksymalnej zabawy i bezpieczeństwa. Idealnym uzupełnieniem do kickerów, railów czy big airs są także znajdujące się w pobliżu miejsca, gdzie można się zrelaksować i wyciszyć. Najlepszy snowpark powinien być ogromnym placem zabaw. Jeśli wszystkie wyżej wymienione elementy się uzupełniają, sprawia to wówczas najwięcej radości”.

TravelTrex GmbH uzyskał w sezonie 2011/12 obrót w wysokości 33,5 miliona euro. Z oferty skorzystało ponad 106 tysięcy osób. W siedzibie TravelTrex w Kolonii jest zatrudnionych ponad 100 pracowników. Dzięki marce SnowTrex firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku europejskim w kategorii organizatorów wyjazdów zimowych, a oferta obejmująca ponad 200 kierunków podróży i 1200 obiektów w niemal wszystkich pasmach górskich Europy oraz w USA stale rośnie. Pod marką HolidayTrex firma oferuje wyjazdy o każdej porze roku. Dzięki stronom internetowym www.snowtrex.pl i www.holidaytrex.pl, jak również obsługiwanej w 16 językach infolinii TravelTrex znany jest w całej Europie. Firma koncentruje się nie tylko na bezpośredniej sprzedaży, ale również na współpracy z ponad 600 portalami internetowymi i biurami podróży, a także Partnerami z branży turystycznej i spoza niej.

W celu uzyskania więcej informacji, materiałów zdjęciowych, artykułów prasowych czy pomocy przy wyszukiwaniu oferty, prosimy o kontakt:

TravelTrex GmbH

Magdalena Kosinski

info-pl@snowtrex.com

Tel.: +48 22 380 39 01

Print Friendly and PDF
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...