Ranking – SnowTrex Top 10 – najdłuższe kryte stoki w Europie

08.07.2013 - Magdalena Kosinski

Kolonia, 8. lipca 2013 – Lato zbliża się dużymi krokami i wydawałoby się, że narciarze i snowboardziści będą zmuszeni cierpliwie czekać do jesieni, kiedy to swoje podwoje otworzą pierwsze ośrodki narciarskie. Okazuje się, że wręcz przeciwnie. W ostatnich latach w Europie powstały liczne całoroczne kryte stoki narciarskie, które gwarantują jazdę w śnieżnym puchu nie tylko zimą.

Wypad do hali narciarskiej polecamy szczególnie tym, którzy nie mogą doczekać się zimy i zimowego urlopu. Gdy letnie słońce przygrzewa, zamiast szukać ochłody na basenie, wystarczy zapakować zimową kurtkę i spodnie i wybrać się na kryty stok narciarski.

SnowTrex – jeden z największych niemieckich liderów wśród organizatorów imprez zimowych wziął pod lupę najdłuższe stoki w Europie i wyłonił swoje TOP 10. Poszczególne miejsca w rankingu zostały przyznane na podstawie długości trasy narciarskiej w danym ośrodku:

1 miejsce: mająca ponad 640 m długości trasa w Alpincenter Bottrop zapewniła sobie 1. miejsce i jednocześnie jest najdłuższą nie tylko w Europie ale i na świecie. Konstrukcja powstała na hałdzie dawnej kopalni węgla i od czasów otwarcia w 2001 r. przyciąga zarówno zagorzałych narciarzy jak i miłośników après-ski. 2 miejsce: w położonej niedaleko granicy z Luksemburgiem i Niemcami, we francuskim Amnéville, znajduje się trasa indoor o długości 620 m. SnowHall jest jedynym tego rodzaju kompleksem w całej Francji. 3 miejsce: na trzecim miejscu znalazła się hala SnowWorld, która położona jest niedaleko niemieckiej granicy w Landgraaf w Holandii. Hala może poszczycić się nartostradą o długości 520 m oraz ogólną powierzchnią 35.000 m², dzięki czemu należy do największych w Europie. Dodatkowo ma pięć nartostrad i dziewięć wyciągów. Oprócz tego hala ta jako jedyna posiada trasę FIS-owską. 4 miejsce: w najstarszym uzdrowisku Litwy, w Druskiennikach znajduje się kolejna kryta hala narciarska ze stokiem o długości 460 m. Dodatkowo hala posiada trasę na zewnątrz o długości 640 m, która czynna jest w zimie. 5 miejsce: niedaleko rosyjskiej stolicy Moskwy, w Kransnogorsku znajduje się hala narciarska SnowDome „Snej” z trasą o długości 400 m, która dodatkowo przekonuje sześcioma restauracjami, strefą wellness i profesjonalną opieką nad dziećmi. 6 miejsce: położona w pobliżu Hamburga hala Alpincenter Hamburg Wittenberg posiada trasę narciarską o długości 330 m i może poszczycić się snowparkiem o powierzchni 6000 m², na którym w 2008 r. odbyły się pierwsze halowe Mistrzostwa Świata FIS w halfpipe. 7 miejsce: siódme miejsce zajęła najstarsza zadaszona hala narciarska w Niemczech, którą otwarto w 2001 roku w Neuss. Hala Jever dysponuje nartostradą o długości 300 m. 8 miejsce: w hiszpańskim Madrycie znajduje się jedyna w kraju zadaszona hala Snowzone o trasie 250 m długości. 9 miejsce: Snowvalley Peer w Belgii rozrastała się w miarę upływu czasu. Od momentu otwarcia długość trasy narciarskiej wzrosła z 160 m do 235 m. 10 miejsce: znajdujący się w pobliżu Amsterdamu kryty stok narciarski Snowplanet Velsen Zuid zamyka nasz ranking. Amatorzy zimowych dyscyplin sportu mogą poszusować na 230-metrowej nartostradzie.

TravelTrex GmbH uzyskał w sezonie 2011/12 obrót w wysokości 33,5 miliona euro. Z oferty skorzystało ponad 106 tysięcy osób. W siedzibie TravelTrex w Kolonii jest zatrudnionych ponad 100 pracowników. Dzięki marce SnowTrex firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku europejskim w kategorii organizatorów wyjazdów zimowych, a oferta obejmująca ponad 200 kierunków podróży i 1200 obiektów w niemal wszystkich pasmach górskich Europy oraz w USA stale rośnie. Pod marką HolidayTrex firma oferuje wyjazdy o każdej porze roku. Dzięki stronom internetowym www.snowtrex.pl i www.holidaytrex.pl, jak również obsługiwanej w 16 językach infolinii TravelTrex znany jest w całej Europie. Firma koncentruje się nie tylko na bezpośredniej sprzedaży, ale również na współpracy z ponad 600 portalami internetowymi i biurami podróży, a także Partnerami z branży turystycznej i spoza niej.

W celu uzyskania więcej informacji, materiałów zdjęciowych, artykułów prasowych czy pomocy przy wyszukiwaniu oferty, prosimy o kontakt:

TravelTrex GmbH Magdalena Kosinski m.kosinski@traveltrex.com Tel.: +48 22 380 39 01

Print Friendly and PDF
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...