Poczuj się jak zawodowiec podczas tegorocznych Mistrzostw Świata FIS w Schladming

24.01.2013 - Magdalena Kosinski

Od 04.02. do 17.02. w Schladming spotka się łącznie około 450 zawodników z 70 krajów, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim (FIS Alpine Ski WM). Od 1982 roku miejscowość ta, będąca stolicą regionu narciarskiego Styrii, po raz drugi stanie się centrum międzynarodowego wydarzenia w dziedzinie narciarstwa. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w 11 konkurencjach. Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów jazdy na nartach: 85 % wszystkich tras podczas mistrzostw będzie dostępnych dla wszystkich. Zarówno turyści jak i zawodowi narciarze odnajdą tam znakomite warunki do szusowania, a zarazem będą mieli okazję do wspólnego przeżywania atmosfery Mistrzostw Świata.

Schladming-Dachstein znajduje się w północno-zachodniej części regionu narciarskiego Styrii i dysponuje ok. 860 km nartostrad na terenie Ziemi Salzburskiej i Styrii. Na miłośników narciarstwa czekają tutaj trasy o różnym poziomie trudności, w tym trasy zjazdowe Pucharu Świata i FIS, funparki oraz obszar do freeridu! Na tym terenie zarówno amatorzy jak i profesjonalni narciarze odnajdą coś dla siebie i będą mieli okazję zmierzyć się z samym Felixem Neureutherem.

Karnet narciarski „Ski amadé” umożliwia dostęp do 860 km tras narciarskich na terenie Ziemi Salzburskiej i Styrii. Chodzi tutaj bowiem o jeden z największych terenów narciarskich świata, obejmujący karuzelę narciarską przy Schladming, Ramsau z lodowcem Dachstein oraz daleko rozpościerające się tereny regionu „Salzburger Welt”, sięgające od masywu górskiego „Hochkönig” i Dolinę Grossarl aż po Dolinę Gastein. U stóp góry „Planai” Schladming oferuje tereny ze stromymi zjazdami, długimi tasami leśnymi, różnorodnymi funparkami oraz halfpipes. Teren przeznaczony jest zatem idealnie na wyjazdy rodzinne, a znajdujący się w pobliżu lodowiec Dachstein oferuje także wiele możliwości do skitouringu.

Felix Neureuther, należący do grona ekspertów SnowTrex, także startuje w Mistrzostwach Świata „FIS Alpine Ski WM”. Ten profesjonalny narciarz, a zarazem czterokrotny zdobywca Pucharu Świata jest wielkim fanem ośrodka narciarskiego Schladming: „Lubię trasy zjazdowe w Schladming i z niecierpliwością czekam na tegoroczne Mistrzostwa Świata. W zeszłym sezonie, zajmując drugie miejsce w slalomie, uzyskałem bardzo dobry wynik w Pucharze Świata. Ze względu na wielkość obszaru narciarskiego podczas Mistrzostw korzystać można z ok. 85 % tras. Z własnego doświadczenia, a są to już obecnie moje szóste Mistrzostwa Świata, w których biorę udział, mogę powiedzieć, że podczas tak dużych wydarzeń nartostrady są doskonale przygotowane i nie pozostawiają nic do życzenia.”

Znana miejscowość Schladming położona jest w otoczeniu malowniczego masywu Dachstein, w samym sercu regionu Dachstein-Tauern. Wąskie, starodawne uliczki, pasaże handlowe, kawiarenki, gospody i nocne kluby, zachęcają turystów do spędzenia urlopu zimowego. Centrum Schladming dzieli od terenu narciarskiego Planai tylko kilka metrów. Jako miejsce zakwaterowania w tej okolicy SnowTrex oferuje Hotel Rössl, w którym siedmiodniowy pobyt z 6-dniowym karnetem w cenie i opcją wyżywienia HB kosztuje ok. 2404,- zł. Obiekt znajduje się w centrum miejscowości, tylko 600 m od terenu narciarskiego Planai. W hotelu „Neue Post” oddalonym o 50 m Klienci SnowTrex mogą bezpłatnie korzystać ze strefy wellness, która dysponuje sauną fińską, sauną bio, łaźnią parową, pomieszczeniem relaksacyjnym, kabiną z podczerwienią oraz prysznicem relaksacyjnym.

TravelTrex GmbH uzyskał w sezonie 2011/12 obrót w wysokości 33,5 miliona euro. Z oferty skorzystało ponad 106 tysięcy osób. W siedzibie TravelTrex w Kolonii jest zatrudnionych ponad 100 pracowników. Dzięki marce SnowTrex firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku europejskim w kategorii organizatorów wyjazdów zimowych, a oferta obejmująca ponad 200 kierunków podróży i 1200 obiektów w niemal wszystkich pasmach górskich Europy oraz w USA stale rośnie. Pod marką HolidayTrex firma oferuje wyjazdy o każdej porze roku. Dzięki stronom internetowym www.snowtrex.pl i www.holidaytrex.pl, jak również obsługiwanej w 16 językach infolinii TravelTrex znany jest w całej Europie. Firma koncentruje się nie tylko na bezpośredniej sprzedaży, ale również na współpracy z ponad 600 portalami internetowymi i biurami podróży, a także Partnerami z branży turystycznej i spoza niej.

W celu uzyskania więcej informacji, materiałów zdjęciowych, artykułów prasowych czy pomocy przy wyszukiwaniu oferty, prosimy o kontakt:

TravelTrex GmbH

Magdalena Kosinski

info-pl@snowtrex.com

Tel.: +48 22 380 39 01

Print Friendly and PDF
  • czwartek, 24. Styczeń 2013
  • Autor: Magdalena Kosinski
  • Kategorie: Prasa
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...