Koniec sezonu na nartach: 10 alpejskich terenów narciarskich, na których można pojeździć do wiosny.

02.02.2015 - Magdalena Kosinski

Miłośnicy zimowego szaleństwa mogą rozkoszować się jazdą po skąpanych w wiosennym słońcu stokach przede wszystkim na lodowcach  położonych na wysokości ponad 3000 m. Gdyż w tym czasie tylko tam panują najlepsze warunki do  jazdy w śnieżnym puchu. SnowTrex wybrał 10 pewnych śniegowo terenów narciarskich, po których jazda nawet na koniec sezonu okaże się strzałem w dziesiątkę.

1. Sölden – szusowanie na lodowcu w Ötztal

Austriackie lodowce nie mają sobie równych. Uprawianie sportów zimowych możliwe jest tam nawet późnym latem. Sölden ma w zanadrzu dwa lodowce Rettenbach i Tiefenbach, które położone są na wysokości 3340 m. W górnych partiach górskich są one ze sobą połączone charakterystyczną karuzelą i umożliwiają jazdę na 34,5 km nartostrad z 10 wyciągami. Łącznie teren narciarski w Sölden obejmuje 145,5 km tras narciarskich.

2. Kitzsteinhorn – Top of Salzburg

Kitzsteinhorn jest pierwszym terenem narciarskim na lodowcu w Austrii i jednocześnie jedynym lodowcem na terenie Ziemi Salzburskiej. Dzięki dobremu położeniu powyżej 3000 m panują tam wyśmienite warunki narciarskie nawet pod koniec sezonu. Zagorzali narciarze mogą szusować po 41 km nartostrad oraz wybrać się na skitoury mierzące ponad 10 km.

3. Hintertuxer Gletscher – jazda na nartach 365 dni w roku

Lodowiec ten znajduje się na końcu Doliny Tux i jest jedynym całorocznym ośrodkiem narciarskim w Austrii. 22 km nartostrad przebiega na wysokości 3250 m, a jazda niektórymi z nich możliwa jest przez cały rok. Natomiast tyrolski teren narciarski słynie z legendarnego „Bretterpark“ oferując bajeczne 60 km tras, 13 skitouren oraz przepiękne tarasy słoneczne.

4. Warth-Schröcken – śnieżna kraina przy Arlberg

Ośrodek narciarski przy Arlberg zaliczany jest do najbardziej pewnego śniegowo terenu narciarskiego w Europie. Każdego roku spada tu około 11 m śnieżnego puchu. Dodatkowym plusem jest wyciąg Auenfeldjet, dzięki któremu Warth-Schröcken łączy się z Lech-Zürs, umożliwiając jazdę po dodatkowych 180 km tras narciarskich.

5. Damüls – witamy w bajkowym Bregenzerwald

Co prawda teren ten nie posiada lodowca, ale mimo to znalazł się wśród liderów pod względem śniegu: Ta mała walijska wioska satystycznie może zanotować największe opady śniegu w Europie. Niewiarygodne 9,3 metrów prószy każdego sezonu. Nie bez powodu miejscowość w regionie Vorarlberg otrzymała miano „najbardziej pewnej śniegowo miejscowości na świecie“. Dzięki obfitym opadom śniegu sąsiadujący teren narciarski Damüls-Mellau oferuje bardzo dobre warunki na 75 km nartostrad oraz 17 km skitouren.

6. Tignes – zimowa perełka Espace Killy

Ośrodki narciarskie Tignes i Val d’Isère tworzą jeden z największych obszarów narciarskich we Francji: Espace Killy, który ma do zaoferowania 300 km tras narciarskich oraz 20 km skitouren. Powyżej leżącego na 2100 m Tignes dostępny jest pewny śniegowo areał, sięgający z Grande Motte, aż po tereny na wysokości 3456 m. Miłośnicy białego szaleństwa mogą rozkoszować się tutaj jazdą przez 10 miesięcy w roku.

7. Saas-Fee – pewność śniegowa na wys. 3600 metrów

Tereny narciarskie w szwajcarskiej Dolinie Sasstal oferują nieograniczone możliwości uprawiania sportów zimowych. W szczególności teren narciarski na lodowcu Allalin, położony powyżej płaskowyżu Saas-Fee umożliwia całoroczną jazdę w śniegowym puchu. Na wysokości 3600 m jazda na nartach możliwa jest do lata.

8. Andermatt – freeride w Szwajcarii Centralnej

Położony powyżej Andermatt (1444 m) teren narciarski na lodowcu Gemsstock posiada co prawda tylko 31 km nartostrad, ale może poszczycić się najlepszymi warunkami do jazdy w całej Szwajcarii. Gemsstock leży sercu regionu Skiarena Andermatt-Sedrun w szwajcarskim kantonie Uri. Ze  znajdującego się na wysokości 3000 m lodowca prowadzą wspaniałe trasy zjazdowe i 6 km skitouren. Dzięki dopisującym warunkom śniegowym Andermatt cieszy się popularnością szczególnie wśród miłośników freeride´u.

9. Bansko – korzystny urlop w Europie Wschodniej

Chociaż bułgarski teren narciarski Bansko nie ma lodowca, położone na wys. 2560 m trasy zalicza się do szczególnie pewnych śniegowo. Bansko Ski Area dysponuje 75 km nartostrad oraz automatycznym systemem naśnieżania, dzięki któremu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie Wschodniej. Główną atrakcją jest trasa prowadząca do doliny, która mierzy 16 km i tym samym jest jedną z najdłuższych nartostrad na świecie. Poprzez portal internetowy TripAdvisor ośrodek ten został wyróżniony jako najbardziej korzystny cenowo teren narciarski w Europie Wschodniej.

10. Livigno – raj narciarski w  Lombardii

Sama lokalizacja Livigno na wys. 1816 m, w północnej części Lombardii jest gwarancją śniegu. Włoska wioska narciarska leży na płaskowyżu otoczona dwoma górami Mottolino i Carosello 3000. Obydwa stoki dają łącznie 115 km perfekcyjnie przygotowanych tras narciarskich, przyciągając amatorów zimowego szaleństwa o każdym stopniu zaawansowania. Miłośnicy zakupów wyjdą w Livigno na swoje, gdyż miejscowość znajduje się w wolnocłowej strefie, w której wybrane produkty są tańsze nawet o 40%.

W celu uzyskania więcej informacji oraz materiałów zdjęciowych, prosimy o kontakt:

TravelTrex GmbH Magdalena Kosinski prasa-pl@traveltrex.com Tel.: +48 22 380 39 01 http://prasa.snowtrex.pl/newsroom/

Print Friendly and PDF
  • poniedziałek, 02. Luty 2015
  • Autor: Magdalena Kosinski
  • Kategorie: Prasa
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...