Najpiękniejsze widoki: SnowTrex Top 10 – najlepsze platformy widokowe na terenach narciarskich.

28.11.2013 - Magdalena Kosinski

Kolonia, 28 listopada 2013 – Dzięki utworzonym na terenach narciarskich platformom widokowym można podziwiać niepowtarzalne panoramy górskie, które na samą myśl przyprawiają o szybsze bicie serca. Z reguły platformy widokowe znajdują się na najwyższych punktach łańcuchów górskich. Często ze względu na ich położenie i architekturę są same w sobie atrakcją. Dotykając niemalże głową chmur można rozkoszować się emanującym ciszą i spokojem krajobrazem górskim.

SnowTrex – największy w Niemczech touroperator specjalizujący się w organizacji zimowego wypoczynku zestawił 10 platform widokowych tylko dla odważnych!.

Teren narciarski Zermatt, Szwajcaria W szwajcarskim Zermatt znajduje się najwyżej położona platforma widokowa Europy. Na wysokość 3883 m można dotrzeć najwyższą kolejką linową Europy. Z „Matterhorn glacier paradise” położonym na Kleiner Matterhorn rozciąga się niepowtarzalna panorama ośnieżonych stoków.

Teren narciarski Pitztaler Gletscher, Austria Pitztal postawił na nowości: nowy wyciąg Wildspitzbahn zawiezie narciarzy do również nowej kawiarni Café 3440. Jak sama nazwa wskazuje kawiarnia położona jest na wysokości 3440 m na Hinterer Brunnenkogel. Prowadzący stamtąd taras widokowy wystaje na 10 m nad przepaścią.

Teren narciarski Sölden, Austria Sölden może poszczycić się trzema platformami widokowymi znajdującymi się na trzech szczytach: Gaislachkogl (3058 m), Tiefenbachkogl (3250 m) i Schwarze Schneid (3340 m) – dumnie nazywanych „BIG 3”. Do najwyżej położonej z nich, naturalnej półokrągłej platformy widokowej Schwarze Schneid, dotrzeć można pieszo, wysiadając przy górnej stacji kolejki Tiefenbachbahn. Kto jest rządny wrażeń, może wybrać się na przeszkloną platformę z widokiem panoramicznym przy Tiefenbachkogl. Pomost wystaje na 20 metrów nad przepaścią i na pewno dostarczy niezapomnianych przeżyć. „Trójkę” BIG 3 zamyka platforma widokowa w kształcie latającego spodka, która znajduje się nieopodal górnej stacji kolejki Gaislachkoglbahn.

Teren narciarski Stubaier Gletscher, Austria Spektakularna platforma widokowa położona na szczycie Schaufelspitze na wys. 3210 m nosi dumną nazwę „Top of Tyrol” i wystaje 9 m nad przepaścią. Dotrzeć można do niej gondolą Schaufeljoch lub orczykiem Gaisskarferner.

Teren narciarski Kaunertaler Gletscher, Austria „Dreiländerblick” to jedyna w swoim rodzaju platforma znajdująca się na Karlesspitze przy lodowcu Kaunertaler Gletscher na wys. 3108 m. Podziwiając widoki rozciągające się z tarasu widokowego przy stacji głównej kolejki Karlesjochbahn dosłownie stoi się jedną nogą w Austrii, a drugą we Włoszech.

Teren narciarski Obergurgl-Hochgurgl, Austria Na szczycie Wurmkogl, przy górnej stacji kolejki Wurmkoglbahn II znajduje się restauracja „Top Mountain Star”. Na grani znajduje się na wysokości 3080 m designerski bar z kręcącym się w koło tarasem widokowym. Do drinków przepiękne krajobrazy serwowane są gratis.

Teren narciarski Kitzsteinhorn, Austria Ta platforma jest jednocześnie najwyższym punktem regionu Salzburg. „Top of Salzburg” usytuowana jest na dachu górnej stacji kolejki przy Kitzsteinhorn na wysokości 3029 m.

Teren narciarski Dachstein Gletscher, Austria Na wysokości 2700 m znajduje się platforma „Dachstein Sky Walk” przy Hunerkogl. Wiszący 400 m nad przepaścią most mierzy 100 m. Na jego końcu znajdują się schodki w dół, po których radzimy chodzić osobom o silnych nerwach.

© Gasteiner Bergbahnen AG

Region narciarski Ski Gastein, Austria Platforma widokowa „Glocknerblick” znajduje się nad górną stacją kolejki Stubnerkoglbahn na wys. 2500 m. Z do połowy oszklonego tarasu rozciąga się malowniczy widok na majestatyczny masyw Großglockner.

Teren narciarski Garmisch-Classic, Niemcy Na Alpspitze, na wysokości 2100 m znajduje się platforma widokowa „AlpspiX”. Dwie stalowe kładki o długości 13 m krzyżują się powyżej górnej stacji kolejki Alpspitzbahn. Dzięki temu entuzjastom zimowego szaleństwa nic nie zakłóci widoku na szczyt Zugspitze.

© Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG / Benedikt Lechner

Ekstremalne przeżycia „na krawędzi” polecamy wszystkim lubiącym dreszczyk emocji i przede wszystkim tym bez lęku wysokości

TravelTrex GmbH uzyskał w sezonie 2012/13 obrót w wysokości 36,1 miliona euro. Z oferty skorzystało ponad 106 tysięcy osób. W siedzibie TravelTrex w Kolonii jest zatrudnionych ponad 100 pracowników. Dzięki marce SnowTrex firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku europejskim w kategorii organizatorów wyjazdów zimowych, a oferta obejmująca ponad 250 kierunków podróży i 1200 obiektów w niemal wszystkich pasmach górskich Europy oraz w USA stale rośnie. Pod marką HolidayTrex firma oferuje wyjazdy o każdej porze roku. Dzięki stronom internetowym www.snowtrex.pl i www.holidaytrex.pl, jak również obsługiwanej w 15 językach infolinii TravelTrex znany jest w całej Europie. Firma koncentruje się nie tylko na bezpośredniej sprzedaży, ale również na współpracy z ponad 600 portalami internetowymi i biurami podróży, a także Partnerami z branży turystycznej i spoza niej.

W celu uzyskania więcej informacji, materiałów zdjęciowych, artykułów prasowych czy pomocy przy wyszukiwaniu oferty, prosimy o kontakt:

TravelTrex GmbH Magdalena Kosinski m.kosinski@traveltrex.com Tel.: +48 22 380 39 01

Print Friendly and PDF
  • czwartek, 28. Listopad 2013
  • Autor: Magdalena Kosinski
  • Kategorie: Prasa
  • Słowo kluczowe: Austria
SnowTrex Awards 2016: zabawa na nartach w najlepszym stylu

Miłośnicy sportów zimowych polecają najpopularniejsze obiekty i tereny ...

Zabawa na stoku bez kompromisów

Jeszcze bogatsza oferta oraz dodatkowe usługi przy niezmiennie najlepszych cenach – ...

Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin, par i grup

Dokąd najczęściej wybierają się na narty europejskie rodziny, pary i grupy? ...

Ankieta Top of après-ski: Ischgl znowu na podium!

Bezkonkurencyjnym centrum après-ski w Alpach jest po raz kolejny Ischgl. Taki jest ...